Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-17:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-14:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Nadanie imienia SP w Kotli

piątek, 22 maja 2009 15:19
-

ImageRelacja z nadania im. Kornela Makuszyńskiego Szkole Podstawowej w Kotli, które odbyło się 14 maja 2009 r.

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które na stałe zapisują się w jego pamięci. Takim doniosłym wydarzeniem dla dzieci, rodziców, grona pedagogicznego, pracowników oraz przyjaciół Szkoły Podstawowej w Kotli stało się oficjalne przyjęcie przez szkołę imienia Kornela Makuszyńskiego – autora popularnej literatury dla dzieci i młodzieży.

Ta długo oczekiwana uroczystość wydarzyła się 14 maja 2009 roku. W czwartkowe przedpołudnie o godzinie 10.00, w kościele parafialnym p.w. św. Marcina w Kotli Msza Święta, w czasie której ksiądz proboszcz poświęcił Sztandar Szkoły, zgromadziła społeczność szkolną i lokalną, dała początek wspólnemu świętowaniu. Po Mszy Świętej wszyscy, w barwnym korowodzie, prowadzonym przez dziecięce zespoły taneczne, poczty sztandarowe oraz Orkiestrę Huty Miedzi Głogów, udali się przed budynek szkoły w Kotli. Tu nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, a następnie przecięto wstęgę i poświęcono Kącik Patrona Szkoły znajdujący się w głównym holu.
 Gdy zajęto miejsca na widowni, rozpoczęła się zasadnicza część uroczystości.

Po serdecznym powitaniu obecnych, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kotli - pani Halina Ignacik przybliżyła zebranym postać patrona szkoły - Kornela Makuszyńskiego. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Kotla – p. Dariusz Zieliński odczytał przyjętą jednomyślnie uchwałę rady o nadaniu szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i uroczyście wręczył akt nadania pani dyrektor H. Ignacik. 
W dalszej części uroczystości honorowi goście wbili honorowe gwoździe w drzewiec sztandaru i złożyli podpis w Księdze Sztandaru oraz otrzymali pamiątkowe „Koziołki Matołki”.

Kulminacyjnym punktem uroczystości stało się symboliczne przekazanie przez Rodziców Chrzestnych Sztandaru Szkoły na ręce pani dyrektor, która powierzyła pieczę nad Nim przedstawicielom społeczności uczniowskiej. Delegaci klas złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły przyrzekając, iż godnie będą reprezentować imię patrona.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich gości do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły, w trakcie którego mali artyści przybliżyli bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego oraz ukazali w barwny sposób „Przygody Koziołka Matołka”.
 Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły podziękowała przybyłym gościom  oraz całej społeczności szkolnej i wręczając Certyfikaty Przyjaciela i Sponsora Szkoły zaprosiła na okolicznościowy poczęstunek. W tym czasie zainteresowani mieli możliwość zwiedzenia wystroju szkoły, obejrzenia wystaw,  kronik i innych pamiątek.

Uroczystość wypadła wyśmienicie, zaproszeni goście nie ukrywali zachwytu, a wspaniała atmosfera i niepowtarzalne wrażenia były możliwe dzięki pracy zespołowej  pod czujnym okiem Pani Wójt Gminy Kotla – Haliny Fendorf, Pani Dyrektor Haliny Ignacik i Pani Dyrektor Barbary Borodaj.

Organizatorzy uroczystości
Zobacz galerię zdjęć:
.pl